IDEA

Spółdzielnia kultury to internetowa przestrzeń, w której instytucje, organizacje, grupy nieformalne i wszyscy chętni, nieodpłatnie dzielą się swoimi zasobami – przestrzenią, sprzętem, produktami kultury. Wśród nich znajdziecie również Miejsca Aktywności Lokalnej (MAL), które realizują ideę otwartości na społeczność lokalną - sprzyjają realizowaniu pomysłów mieszkańców, nawiązywaniu sąsiedzkich relacji oraz aktywnemu spędzaniu czasu wolnego w najbliższym otoczeniu. Spółdzielnia Kultury powstała z inicjatywy dzielnicowych domów kultury.

W Spółdzielni Kultury znajdują się zasoby, które możecie pożyczać nieodpłatnie na organizację działań lokalnych/kulturalnych/społecznych, które są niekomercyjne i otwarte dla mieszkańców Warszawy.
Z zasobów Spółdzielni może korzystać każda osoba, realizująca działania na powyższych zasadach, na rzecz społeczności lokalnej. Każdy też może dodać do bazy swoje zasoby. Pomagamy sobie bezpłatnie i budujemy sieć lokalnej współpracy.

Planujesz lokalne działanie? Szukasz pomysłu/inspiracji/pomocy? 

  1. Wybierz kategorię zasobów (przestrzeń, sprzęt, umiejętności, koncerty/spektakle, wystawy, inne) i dzielnicę, która Cię interesuje.
  2. Spośród znalezionych propozycji, wybierz tę, która np. jest w Twojej najbliższej okolicy.
  3. Kliknij w wybraną propozycje i poznaj szczegóły. Skontaktuj się z osobą odpowiedzialną za dany zasób i omów zasady współpracy.
Szukając potrzebnych Tobie rzeczy, pamiętaj o tym, że wszystkie miejsca na tej stronie pomagają innym dobrowolnie i robią to dodatkowo, poza swoimi stałymi zadaniami. Dlatego postaraj się nie korzystać z zasobów SPÓŁDZIELNI KULTURY „w ostatnich chwili”. Podchodź do każdego miejsca z szacunkiem. Jeśli chcesz możesz dać coś od siebie w zamian za pomoc, ponieważ nasza ideą jest dzielenie się tym, co mamy.

Chcesz się podzielić zasobami?

  1. Zastanów się czym dokładnie możesz się podzielić jako instytucja/organizacja/grupa nieformalna/osoba prywatna (co możesz pożyczyć nieodpłatnie, czy jest to w dobrym stanie itp.)
  2. Zarejestruj się i wypełnij prosty formularz, określając w nim, co i na jakich zasadach chcesz udostępnić (formularz możesz aktualizować w każdej chwili). Pamiętaj o załączeniu zdjęć i możliwie jasnym opisie zasobu - oszczędzi Ci to czasu na odpowiadanie na dodatkowe pytania zainteresowanych.
  3. Ustal zasady pożyczania/dzielenia się zasobami z zainteresowanym. Określcie warunki. Możecie podpisać porozumienie o współpracy lub umowę użyczenia.
 
Administrator serwisu zastrzega sobie prawo do: redagowania tekstów, dodawania zdjęć zasobu, usunięcia wpisu, jeśli zasób nie jest zgodny z ideą Spółdzielni Kultury, bądź nie jest poprawnie opisany. Przy wprowadzaniu zmian skontaktujemy się z Użytkownikiem, zamieszczającym dany zasób.


Jeśli jesteś już w Spółdzielni, korzystasz z jej zasobów lub dodajesz swoje - zachęcamy do zamieszczenia naszego logotypu (do pobrania: wersja w krzywych i w jpg: kolor i monochrom)  na materiałach informacyjnych/promocyjnych:

       

Koniecznie napisz nam jak działa Spółdzielnia.

Spółdzielnia Kultury jest wspólnym projektem Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy oraz Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.