Ładowanie danych

Nowe zasoby w nowym roku!

Megafon, wieszaki, a może parasol grzewczy? Co może się przydać podczas lokalnych działań w nowym roku? Sprawdź dostępne zasoby!

Zdjęcie artykułu - Nowe zasoby w nowym roku!

Nowy rok rozpoczynamy z ponad czterystoma zasobami, które bezpłatnie można wypożyczać na działania niekomercyjne, społeczne, edukacyjne, kulturalne - otwarte dla mieszkańców. Duża część zasobów świetnie sprawdzi się podczas działań animacyjnych, pikników, spotkań sąsiedzkich, pokazów, spacerów edukacyjnych/historycznych, mini-wypraw. Wciąż najwięcej w Spółdzielni dostępnych jest przestrzeni: na spotkania, warsztaty, wydarzenia, widowiska. 

Ostatnio dodane przez Zespół Wzmacniania Wspólnoty Lokalnej Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy - trzy wieszaki, mogą pomóc podczas garażówek czy lokalnej wymianay ciepła. W Spółdzielni znajdziecie też mini-warsztaty o dialogu, które możecie zaprosić do swojego miejsca/instytucji/organizacji. Nie brakuje przydatych sprzętów: megafon-może się przydać podczas spaceru badawczego a dyktafon pomoże w zebraniu lokalnych historii/wspomnień. Na czas niepogody - pomocny może być parasol grzewczy a w czasie deszczu i wiatru niezastąpiony będzie namiot

Zestaw wielorazowych naczyń piknikowych (talerzyki, kubeczki) - świetnie sprawdzi się podczas warsztatów, spotkań i przeróżnych uroczystości.

 

Podczas wypożyczeń pamiętajmy o zasadach dobrej współpracy:

*Nie rezerwujmy zasobu na dzień przed planowanym wydarzeniem.

*Skontaktujmy się z udostępniającym możliwie wcześniej, napiszmy, zadzwońmy, ustalmy szczegóły.

*Odbierzmy i zwróćmy zasób w takim samym stanie.

*Podpiszmy porozumienie, ustalmy na jaki okres wypożyczamy dany zasób.

*Bądźmy cierpliwi - pamiętajmy, że wszystkie te zasoby udostępniane są dzięki dobrej woli użytkowników,często poza ich bieżącymi obowiązkami.

 

I dajcie nam znać, jak udało się wykorzystać dany zasób - z chęcią obejrzymy zdjęcia i porozmawiamy o tym co się udało a gdzie w Spółdzielni Kultury trafiliście na trudność. :)