Ładowanie danych

Dbajmy o siebie nawzajem! Pomoc sąsiedzka ze Spółdzielnią Kultury.

Ze względu na ryzyko zarażenia koronawirusem powinniśmy ograniczyć wyjścia z domu. Jesteśmy za siebie wzajemnie odpowiedzialni. Dlatego wiele z miejsc, udostępniających zasoby w Spółdzielni Kultury, zamknęło swoje siedziby. Radzimy Wam chwilowo zrezygnować z organizacji spotkań i wydarzeń. Jeżeli chcecie teraz zrobić coś dla innych przełączcie się do akcji #pomocsąsiedzka .

Zdjęcie artykułu - Dbajmy o siebie nawzajem! Pomoc sąsiedzka ze Spółdzielnią Kultury.

W najbliższych dniach powinniśmy ograniczyć kontakt z innymi osobami do minimum. Jest to najlepszy sposób, aby zapobiec rozpowszechnianiu się wirusa CONVID-19. W związku z tym wiele instytucji, organizacji pozarządowych i podmiotów prywatnych, które na co dzień dzielą się z Wami swoimi zasobami w ramach Spółdzielni Kultury, zdecydowało się zamknąć siedziby i rozpocząć pracę zdalną. Spowoduje to, że wiele z waszych rezerwacji nie będzie mogło być zrealizowanych. Dlatego prosimy Was o wyrozumiałość i cierpliwość.

Jednocześnie w duchu społecznej odpowiedzialności zachęcamy Was do ograniczenia swojej działalności i nie organizowania w tym czasie wydarzeń edukacyjnych, kulturalnych i społecznych #zostańwdomu . Jeżeli chcecie się spotkać zróbcie to, kiedy zagrożenie zarażeniem wirusem minie, a na razie polecamy spotkania „online”. 

Tym z Was, którzy chcą cały czas robić coś dla innych gorąco polecamy akcję #pomocsąsiedzka , jej celem jest wsparcie osób szczególnie narażonych w kontakcie z wirusem. Wśród nich są między innymi osoby starsze, przewlekle chore i te z obniżoną odpornością. Wielkim wsparciem będzie załatwienie za nich podstawowych spraw takich jak: zrobienie i przyniesienie pod drzwi zakupów, wykupienie recepty czy odebranie na poczcie paczki. Jak do nich dotrzeć? To proste wydrukujecie plakat i wpiszcie na nim swój numer telefonu i/lub mieszkania. Na koniec wywieście go na klatce. Potrzebujące osoby będą wiedziały, że nie są same i w razie potrzeby poproszą Was o drobną przysługę.

W Spółdzielni Kultury pomagamy sobie nawzajem i dzielimy się z innymi tym co mamy!