Błąd

Ładowanie danych

Sąsiedzie! Sąsiadko! Dzień dobry! Cześć! – wypożycz potrzebne rzeczy ze Spółdzielni Kultury i zorganizuj Dzień Sąsiada.

Dzień Sąsiada, czyli największe święto społeczności lokalnych w Europie obchodzimy zwyczajowo w ostatni wtorek maja jednak, aż do końca czerwca w wielu sąsiedztwach organizowane są spotkania, pikniki, wymianki i inne działania sprzyjające wzajemnemu poznaniu się mieszkanek i mieszkańców w ich najbliższej okolicy.

Plakat Warszawskich Dni Sąsiada

Jeżeli chcesz lepiej poznać swoich sąsiadów, zachęcamy cię do uczczenia Dnia Sąsiada razem ze Spółdzielnią Kultury. Czasem wystarczy mały gest. Możesz zacząć od złożenia życzeń swoim sąsiadkom i sąsiadom. Z pomocą przyjdzie plakat/kartka okolicznościowa przygotowana przez Fundację Kulturotwórczą Grupa w Działaniu (prowadzącą Warsztat Warszawski – MAL przy Placu Konstytucji 4). Wystarczy pobrać z tego miejsca grafikę, wydrukować ją i powiesić na klatce schodowej lub umieścić wirtualnie na ulubionej grupie sąsiedzkiej w mediach społecznościowych.

Jeżeli zależy Ci na lepszym poznaniu osób, które mieszkają blisko Ciebie zachęcamy do zorganizowania spotkania dla sąsiadek i sąsiadów. Możecie spotkać się na świeżym powietrzu. W zorganizowaniu spotkania pomocna będzie baza sprzętów i rzeczy dostępnych w Spółdzielni Kultury. Znajdziecie tu stoły, leżaki i namioty, które pomogą zaaranżować przestrzeń. Nagłośnienie idealne by wspólnie posłuchać muzyki, lub zorganizować sąsiedzkie karaoke. Międzypokoleniowemu poznaniu na pewno będą sprzyjać gry i sprzęty animacyjne, gotowe do wypożyczenia w Spółdzielni Kultury.

Celem Dnia Sąsiada jest lepsze wzajemne poznanie. Dlatego miarą sukcesu Dnia Sąsiada nie jest ilość uczestników, czy skala imprezy, ale jakość Waszego spotkania. Jeżeli nie znacie jeszcze swoich sąsiadów zachęcamy do odwiedzenia Miejsc Aktywności Lokalnej w okolicy.

W maju i czerwcu 2021 zachęcamy do wspólnego świętowania!