Błąd

Ładowanie danych

Dwie osoby pracujące z wkrętarkami i innymi narzędziami.

Wola

Warsztat stolarski "Męska Szopa"

Męska Szopa jest w pełni wyposażonym warsztatem stolarskim. Niech nie zwiedzie was jej nazwa. Jest to przestrzeń dla wszystkich bez względu na płeć i wiek. Każdy mieszkaniec może skorzystać ze specjalistycznego sprzętu stolarskiego i wykonać na miejscu to co sobie wymarzy. Można zbudować coś od podstaw, naprawić lub przerobić gotowy sprzęt zgodnie z potrzebami. Każdy użytkownik może dostać też wsparcie wolontariuszy i wolontariuszek, którzy pełnią dyżury w Męskiej Szopie. Korzystanie z warsztatu jest całkowicie bezpłatne. Na wyposażeniu warsztatu znajdują się: pilarki (taśmowa, stołowa, ukosowa), wyrzynarka, strug elektryczny, szlifierki (mimośrodowa, taśmowa, wielofunkcyjna), szlifierko-grawerka, frezarka górnowrzecionowa, opalarka do drewna, wiertarka kolumnowa, wkrętarko-wiertarka z zestawem wierteł (do drewna, piórkowe, koronowe), zszywacz do drewna, narzędzia ręczne (piły, młotki, dłuta, kombinerki, wkrętak krzyżowy/płaski)

Informacje o udostępnionej przestrzeni

Powierzchnia

18 m2

Maks. liczba osób

6

Aktywności jakie możesz tutaj zorganizować

Inne

  • Inne

Dodatkowe wyposażenie

  • Pozostały sprzęt

    • Stoły

Galeria zdjęć

Trzy osoby pracujące przy stanowiskach w warsztacie Męska szopa.
Trzy osoby, mężczyzna w środku i dwie kobiety po bokach ustawione na tle napisu: Jula. Męska Szopa.

Chcesz wypożyczyć ten zasób?

Lokalizacja

Działdowska 6 ,  01-184 Warszawa

Szczegóły udostępniania

Z przestrzeni Męskiej Szopy można korzystać podczas dyżurów. Na miejscu są wtedy wolontariusze, którzy mogą pokazać jak korzystać ze sprzętów lub doradzić w kwestii technicznych rozwiązań. Istnieje możliwość bezpłatnego użyczenia przestrzeni Męskiej Szopy dla grup zorganizowanych w innych terminach na działania społeczne/sąsiedzkie. Grupa musi wtedy zapewnić własnego eksperta w zakresie stolarstwa. W tej sprawie proszę skontaktować się z koordynatorem Męskiej Szopy. Terminy dyżurów są dosyć płynne - wszystko zależy od możliwości czasowych wolontariuszy. Aktualne terminy są zawsze podane na stronie Męskiej Szopy: https://wck-wola.pl/nasze-miejsca/meska-szopa/ Orientacyjne terminy dyżurów: - poniedziałek - godz. 17 00 - 20 00 - wtorki - godz. 17 30 - 20 00 - środy - godz. 12 00 - 15 00 i 17 00 - 20 00 - czwartek - godz. 10 00 - 12 00 i 16 30 - 19 00 - piątki - godz. 17 30 - 20 00

Udostępniane przez

Logo Wolskie Centrum Kultury

Dom Kultury

Wolskie Centrum Kultury

Idealny dom kultury to miejsce tworzone przez ludzi, którzy mają poczucie, że są u siebie. Wolskie Centrum Kultury chce łączyć społeczność twórców i odbiorców szeroko rozumianej kultury, która integruje i buduje wspólnotę lokalną. Wspólnotę nowoczesną, otwartą na różnorodne postawy i zjawiska współczesnego świata, ale w oparciu o lokalną tożsamość Woli. Misją Wolskiego Centrum Kultury jest wspieranie kreatywnej i zintegrowanej społeczność, skupiającej twórców i odbiorców kultury, która współtworzy program kulturalny i wspiera jego realizację.