Błąd

Ładowanie danych

Zdjęcie zasobu Dzielnia Saska Kępa 1

Praga-Południe

Dzielnia Saska Kępa

Dzielnia Saska Kępa powstała z troski o środowisko. Umożliwia wymiany i dzielenie się, odpowiadając na praktykę wyrzucania i marnowania. Niepotrzebne rzeczy mogą w niej znaleźć nowego użytkownika i zyskać drugie życie. W ten sposób wpływa na ograniczenie nadprodukcji towarów, które zbyt szybko zamieniamy w odpady. Sąsiedzkie wymiany są nie tylko alternatywą dla konsumpcjonizmu, ale również pretekstem spotkań mieszkańców, wspierającym rozwój odpowiedzialnej wspólnoty, dbającej o swoje otoczenie. Należymy do sieci warszawskich MAL, które oddolnie rozwijają postawy obywatelskie i kapitał społeczny. Do Dzielni można oddać niepotrzebne rzeczy oraz znaleźć te brakujące. Można w niej też zorganizować warsztaty i spotkania dotyczące niemarnowania albo zaangażować się w działania: ratować żywność, naprawiać rzeczy lub pomóc w codziennej organizacji. To oddolny katalizator zmiany systemu, łączący funkcje środowiskowe, edukacyjne i społeczne. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.

Informacje o udostępnionej przestrzeni

Powierzchnia

50 m2

Maks. liczba osób

15

Aktywności jakie możesz tutaj zorganizować

Edukacyjne

 • Spotkania
 • Szkolenia/warsztaty

Artystyczne

 • Projekcje filmowe

Inne

 • Co-working
 • Inne

Dodatkowe wyposażenie

 • Udogodnienia

  • Internet
  • Oświetlenie
 • Pozostały sprzęt

  • Miejsca do siedzenia (krzesła, fotele, puffy, kanapy)
  • Stoły
  • Flipchart

Galeria zdjęć

Zdjęcie zasobu Dzielnia Saska Kępa 2

Chcesz wypożyczyć ten zasób?

Lokalizacja

Berezyńska 27 ,  03-908 Warszawa

Szczegóły udostępniania

Zapraszamy do organizacji spotkań, warsztatów i seminariów w obszarze ekonomii współdzielenia, gospodarki obiegu zamkniętego (ekonomii cyrkularnej), podejścia Zero Waste, Less Waste i 5r! ♻️♻️♻️ Proponujemy dwie formy spotkań: Spotkania otwarte: w godzinach otwarcia; - przestrzeń jest w tym czasie dostępna dla odwiedzających; ~ 7 uczestników razem z prowadzącym; Spotkania zamknięte: poza godzinami otwarcia; - przestrzeń zamknięta dla odwiedzających*; ~ 15 uczestników spotkania; * ewentualne przyjmowanie przyniesionych rzeczy od zaplecza przez dyżurnego; Godziny otwarcia: Środa 15:00-20:00 Czwartek: 15:00-20:00 Piątek: 15:00-20:00 Sobota: 12:00-20:00 Niedziela: 12:00-20:00 Rezerwacje przez Spółdzielnię, u osób dyżurnych w Dzielni lub z pomocą naszych portali społecznościowych: Ig: @dzielnia.saskakepa fb: facebook.com/DzielniaSaskaKepa mail: dzielniasaskakepa@gmail.com

Udostępniane przez

Logo Dzielnia Saska Kępa

Organizacja pozarządowa

Dzielnia Saska Kępa

Dzielnia Saska Kępa powstała z troski o środowisko. Umożliwia wymiany i dzielenie się, odpowiadając na praktykę wyrzucania i marnowania. Niepotrzebne rzeczy mogą w niej znaleźć nowego użytkownika i zyskać drugie życie. W ten sposób wpływa na ograniczenie nadprodukcji towarów, które zbyt szybko zamieniamy w odpady. Sąsiedzkie wymiany są nie tylko alternatywą dla konsumpcjonizmu, ale również pretekstem spotkań mieszkańców, wspierającym rozwój odpowiedzialnej wspólnoty, dbającej o swoje otoczenie. Należymy do sieci MAL, które oddolnie rozwijają postawy obywatelskie i kapitał społeczny. Do Dzielni można oddać niepotrzebne rzeczy oraz znaleźć te brakujące. Można w niej też zorganizować warsztaty i spotkania dotyczące niemarnowania albo zaangażować się w działania: ratować żywność, naprawiać rzeczy lub pomóc w codziennej organizacji. To lokalny i oddolny katalizator zmiany systemu, łączący funkcje środowiskowe, edukacyjne i społeczne. Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.