Błąd

Ładowanie danych

Wrześniowe śniadanie przed nami

Zapraszamy 20 września w godz. 10.00-12.00 w BAZA by Inclusive.Buzz przy ul. Marszałkowskiej 28. Uwaga wstęp wolny ale mamy zapisy.

Zdjęcie artykułu - Wrześniowe śniadanie przed nami
Kto chętny na spotkanie - proszę o zapisy do 18 września, poprzez formularz: https://forms.office.com/e/Vfne8bbW0q
Porozmawiamy o trudnej sztuce pisania tekstów łatwych do czytania i rozumienia. O swojej przygodzie z gimnastyką językową opowiedzą: Aleksandra Sztajerwald, Olga Świeża i Marta Walewska.
----
Aleksandra Sztajerwald - pedagożka i animatorka społeczno-kulturowa. Współpracuje z licznymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi w Polsce, otwierając je na potrzeby osób w spektrum autyzmu i osób z niepełnosprawnością intelektualną. Uczestniczka zespołów konsultujących i opracowujących rozwiązania z zakresu dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Współautorka poradników, standardów i rekomendacji. Popularyzuje i tworzy materiały z tekstem łatwym do czytania i rozumienia. Opracowuje, koordynuje autorskie i innowacyjne projekty, testuje nowe rozwiązania, szkoli i doradza.
Od 2008 związana z Fundacją SYNAPSIS (https://www.facebook.com/fundacja.synapsis) , obecnie członkini Zarządu. Członkini inicjatywy Autentyzm - Dla Dorosłych z ASD (https://www.facebook.com/autentyzm). Słowna minimalistka.
----
Olga Świeża – pedagożka specjalna, pracuje z osobami z niepełnosprawnościami. Zajmuje się wspomaganiem w zakresie umiejętności porozumiewania się. W swojej pracy przygotowuje i wykorzystuje pomoce do komunikowania się z wykorzystaniem wspomagających i alternatywnych sposobów komunikowania się (AAC) a także testu łatwego do czytania i rozumienia. Trenerka z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń na temat autyzmu i komunikowania się z osobami z autyzmem. Współpracuje przy tłumaczeniu znaków graficznych i materiałów w międzynarodowym projekcie ARASAAC.
----
Marta Walewska – koordynatorka dostępności
Od 10 lat specjalista ds. dostępności w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Trenerka, współautorka materiałów do szkoleń Echocast na temat potrzeb gości z niepełnosprawnościami w instytucji kultury, autorka projektów edukacyjnych dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami. Pisze materiały w tekście łatwym do czytania. Tworzy i realizuje autorskie i innowacyjne projekty poprawiające dostęp do kultury osobom ze szczególnymi potrzebami oraz wdraża nowe rozwiązania w instytucji kultury.