Ładowanie danych

"Pająk dobrej wróżby" - warsztaty zwycięzcy naszego OPEN CALL na działania ARTywistyczne ze Spółdzielnią Kultury

Przez cztery dni na Jazdowie będziemy wspólnie tworzyć "Pająka dobrej wróżby", który jest warsztatową częścią projektu "Tymczasowe zagęszczenie materii" Pawła Błęckiego - zwycięzcy naszego OPEN CALL na działania ARTywistyczne ze Spółdzielnią Kultury !

Zdjęcie artykułu - "Pająk dobrej wróżby" - warsztaty zwycięzcy naszego OPEN CALL na działania ARTywistyczne ze Spółdzielnią Kultury


O co chodzi z tym Pająkiem?

To wisząca dekoracja, która trochę przypomina  łapacz snów, a trochę meduzę. Pająki powstawały kiedyś ze słomy. Teraz będziemy do ich wykonania używać niepotrzebnego plastiku.

Zapraszamy na warsztaty od soboty do wtorku włącznie w Domku Międzynarodowej Inicjatywy Humanitarnej na Osiedlu Jazdów. Zaczynamy  w sobotę i niedzielę od 12, a w poniedziałek i wtorek od 14!


***

Paweł Błęcki jest artystą i fotografem. Mieszka w różnych miejscach, ale najmocniej obecnie związany jest z Gdańskiem.

Ważnym miejscem jego pracy jest bałtycka plaża,  gdzie co jakiś czas zbiera różne przedmioty wyrzucone przez wodę: plastikowe opakowania, sznurki, kawałki porcelany, elementy niezidentyfikowanych rzeczy, które potem wykorzystuje do budowania niewielkich rzeźb i rożnych wersji ludowej ozdoby zwanej pająkiem. 

WIĘCEJ INFORMACI O WYDARZENIU 

Projekt jest współfinansowany ze środków m. st. Warszawy