Błąd

Ładowanie danych

W Warszawie stawiamy na ekonomię współdzielenia!

Ruszył projekt WawaShare, poznaj innowacyjne działania promujące ideę współdzielenia.

Zdjęcie artykułu - W Warszawie stawiamy na ekonomię współdzielenia!

Nasz portal Spółdzielnia Kultury, Sąsiedzka Skrzynka z Narzędziami w Wolskim Centrum Kultury stworzona przy współpracy z Fundacją "Na miejscu", rower miejski Veturilo, rowery towarowe, sieć Miejsc Aktywności Lokalnej, Otwarty Skład Materiałów Ogrodniczych (OSMO) realizowany w ramach projektu Buja Warszawa i wiele innych projektów, to najlepsze przykłady tego, że Warszawa jest miastem współdzielenia.

Na nowej platformie miejskiej w zakładce „WawaShare współdzielenie w mieście”, znajdziecie inicjatywy związane z  "dzieleniem się miastem" w obszarze infrastruktury, transportu, przestrzeni i umiejętności. Można znaleźć tam takie projekty jak jadłodzielnie polegające na dzieleniu się nadwyżkami żywności, które można dostarczyć w wyznaczone miejsca, czy platformę biblioteczną w ramach której skorzystamy zarówno z e-zasobów biblioteki, jak i atrakcyjnych warsztatów oraz treści edukacyjnych.

Jeżeli realizujecie działania związene ze współdzieleniem lub je planujecie, zgłoście je  za pośrednictwem formularza  znajdującego się na stronie biznes.um.warszawa.pl lub mailowo, wysyłając wiadomość na adres: ekonomia.wspoldzielenia@um.warszawa.pl.